Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Złóż zamówienie Tel.: +48 600 414 602 Mail: info@meublesdecharme.com.pl
Meubles De Charme

      Można by sadzić , że zwykłe meble takie jak: krzesła, stoły, łóżka, kufry i skrzynie pojawiły się stosunkowo póżno , w rzeczywistości podstawowe typy mebli wytwarzano już w starożytnym Egipcie.
W grobowcu faraona Tutanchamona w 1350r p.n.e znaleziono liczne przedmioty z drewna.
W grobowcu wezyra Rechmire w Tebach widniało malowidło ścienne przedstawiające stolarzy wytwarzających krzesła ; mężczyzna wiercący w poręczach krzesła otwory do umocowania trzciny wykonuje pracę dobrze znaną dzisiejszemu rzemieślnikowi.
      Rzemiosło starożytnego Egiptu , mimo braku dostępności narzędzi, prezentuje wyjątkowo wysoki poziom. Połączenia stolarskie stosowane w starożytności zna każdy stolarz. Nogi i poręcze łączono na czopy i wpusty, siedziska wyplatano z trzciny, używano zarówno kołków jak i gwożdzi. Meble przeznaczone dla władcy inkrustowano masą perłową i zdobiono złotem w płatkach. To oznacza, że gdy meble pochodzą z grobowców królewskich są wyjątkowe , bo przeznaczone dla wąskiej grupy ludzi stojących najwyżej w hierarchii społecznej. 
      Krzesła egipskie stały się inspiracją dla stylu francuskich mebli z XVIII w. Impulsem do rozwoju tego stylu stała się wyprawa Napoleona i odkrycia archeologiczne z XVIII w.