Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Złóż zamówienie Tel.: +48 600 414 602 Mail: info@meublesdecharme.com.pl
Meubles De Charme
Z prostego "stołka z oparciem" z początku XVII w narodziło się eleganckie krzesło.
W domach biedniejszych meble do siedzenia miały formę stołka lub ławy. Krzesło z końca XVI w ma masywne oparcie, i siedzenie przypominające stołek o konstrukcji kołkowej. I rzeczywiście krzesło wykształciło się z takiego właśnie stołka - tylne nogi stołka zostały wydłużone do góry i utworzyły oparcie, także nogi przednie zostały przedłużone do góry i utworzyły poręcze - pojawił się mebel o kształcie, który nie zmienił się przez następne 500 lat!
Istnieje wiele różnych form krzeseł: krzesło z masywną ramą, z szafką pod siedzeniem, krzesła toczone, "podwójne krzesła", które były poprzednikami dzisiejszej kanapy.
Nowość wprowadzona w XVII w to wyplatane trzcinowe siedzenie i oparcie - krzesło wyglądało lżej i było bardziej miękkie.
Wyobrażcie sobie jak cudownie było usiąść w takim krześle, porzucając twardą ławę lub stołek!
W XVIII w dominują dekoracje rzeżbiarskie, haftowane tkaniny obiciowe, wygięte na zewnątrz poręcze, pozłacane ramy oparć.
Zaczęto produkować krzesła zwracając większą uwagę na ich wygodę. W miejsce masywnych drewnianych lub wyplatanych siedzeń przykrywanych poduszką pojawiły się krzesła tapicerowane.
krzesła z podłokietnikami kolor
krzesła z podłokietnikami kolor2
krzesła
krzesło medalion kolor2
krzesło medalion i poduszki
wariacje tapicerskie
IMG_8392
IMG_8429
krzesło-rattan-rozowy
zdjęcie fotel w pasy
zdjęcie fotel w pasy detal
medalion-burgunt
krzesło patio1
krzesło patio 4
krzesła patio 2
krzesło detal patio2